Burun Estetiği Ameliyatı.

Burun ameliyatı günümüzde plastik cerrahinin en sık yapılan ameliyatlarından birisidir. Bir takım başka anabilim dalları da burun estetiğini yapmaya heveslense de temelde adı üstünde mevzu estetik cerrahi ameliyatı olduğu için plastik cerrahinin ilgi alanına girer.

Bu bağlamda kliniğimizde yaptığımız ameliyatlar birçok meslektaşımıza göre çok daha kısa sürmekte; ki bu süre yaklaşık 1,5 saat kadardır, revizyon ameliyatlarımız dahi 2 saati geçmemektedir. Hastalarımız aynı gün içinde, hastaneye yatıp rutin tetkiklerini yaptırmakta, onların sonuçlarına göre ameliyatlarını olup ameliyattan yaklaşık 4 saat sonra rahatlıkla evlerine gidebilmektedir. Sürecimiz tamamen ağrısızdır.

Burun Ameliyatı Bilinmesi Gerekenler

Göz altlarında ufak tefek morluklar olabilse de bunlar en fazla bir haftalık süreçte tamamen geçmektedir. Burun ameliyatı iz kaygısı taşımadığımız bir işlemdir. Nefes alma problemi olan hastalarımıza splint dediğimiz silikon kanüller uygulayıp bunları üçüncü gününde çıkartmakdayız.

Hastamızın ikinci kontrolünü ise yedinci günde yaparak burun üzerine koymuş olduğumuz ateli çıkartmaktayız, aynı zamanda burun ucundaki dikişler de yedinci günde alınmakta. Bugünden itibaren hastalarımızın ameliyat olduğu dahi anlaşılmaz hale gelmekte. Çalışan hastalarımıza rapor verme şansımız da bulunmaktadır. Atel çıktıktan sonra hastamızın burnunu planladığımız hatlara sahip olarak görmekteyiz ancak bir miktar ödemli olarak karşımıza çıkmakta. Bu ödemin büyük kısmı ilk birkaç haftada kalan küçük kısmı ise sonraki birkaç ayda tamamen geçmekte. Sonraki kontrollerimiz de seyrederek devam etmekte.

Sorunuz Sorabilirsiniz.