Kulak Memesi Küçültme

Kulak memesi küçültme nedir?

Kulak Memesi Estetiği

Kulak memesi küçültme nedir? Ne işe yarar?

Kulak Memesi Küçültme

Kulak memesi küçültme estetiği, kulak memelerinin büyüklüğünden veya şeklinden memnun olmayan hastaların kulak memelerini küçültmek veya şeklini değiştirmek için yapılan bir cerrahi estetik işlemidir. Bu işleme otoplasti de denir. Kulak memesi estetiği kimlere uygulanabilir?

18 Yaş

18 yaş ve üzeri kişilere uygulanabilmektedir.

Hoşnut Olmayan

Kulak memelerinin boyutundan veya şeklinden memnun olmayanlar,

Sağlıklı Kişiler

Güncel sağlık kondisyonu ameliyata uygun olanlar.

Kulak Memesi Estetiği

Kulak Memesi Küçültme Nasıl Uygulanır?

Kulak memesi küçültme estetiği, lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Tahmini operasyon süresi, operasyonda kullanılacak yöntem veya yöntemlere göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak operasyon süresi yaklaşık 1-2 saat sürer.

Bu ameliyat uygulanacak yönteme göre iki şekilde yapılabilir:

 • Dış kulak kepçesinin arkasından yapılan kesi: Bu yöntemde, kulak memesi küçültülecek bölgenin çevresine bir kesi yapılır. Bu kesiden sonra, fazla olan kulak memesi dokusu çıkarılır veya kesilir.
 • Kulak memesi iç kısmından yapılan kesi: Bu yöntemde, kulak memesi iç kısmından bir kesi yapılır. Bu kesiden sonra, fazla olan kulak memesi dokusu çıkarılır veya kesilir.

Kulak Memesi Küçültme Fiyatları

Kulak memesi ameliyatı her ne kadar basit bir ameliyat gibi gözükse de aslında yanlış veya tecrübesiz bir doktor tarafından yapıldığında ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeple bu ameliyatı yapacak doktorun hem uzun süreli bir tecrübeye sahip olması hem de işinde uzman olması gerekmektedir. Bu ameliyatın fiyatları da bu şartlara bağlıdır. Uygulanacak yöntem de son derece önemlidir. Sonuçta; genel olarak, kulak memesi küçültme estetiği fiyatları 5.000 – 15.000 TL arasındadır.

Kulak Memesi Estetiği Sonrası Bakım

Kulak memesi estetiği sonrası, doktorunuzun önerdiği şekilde pansuman ve bakım yapılır. Operasyon sonrasında morarma ve şişlik görülmesi son derece normaldir. Bu iki yan etki çoğunlukla kendi kendine kısa bir sürede geçmektedir.

Kulak Memesi Küçültme Estetiği Kalıcılığı

Kulak memesi estetiği, başarılı bir şekilde yapılırsa kalıcı bir sonuç verir. Ancak, kulak memelerinin şekli, yaşlanma ve kilo alıp verme gibi faktörlere bağlı olarak zamanla değişebilir.

Kulak Memesi Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulak memesi estetiği sonrası, aşağıdakilere dikkat edilmesi gerekir:

 • Operasyondan sonra mutlaka ameliyatı yapan doktorun tavsiye ettiği biçimde bakım ve pansuman çalışmaları yapılmalıdır.
 • Ufak morarmalar ve şişlikler için buz uygulaması yapabilirsiniz.
 • Sizi yoran aktivitelerden kaçının. Örneğin ağır kaldırma ve ağır spor uygulamaları.
 • Operasyon bölgesini muhakkak güneşten korumak gerekmektedir.

Sonuç olarak, bu estetik operasyon, kulak memelerinin boyutunun ve şeklinin değiştirilmesi amacıyla yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Kulak memesi küçültme ameliyatı büyük oranda güvenli ve başarılı bir işlemdir. Bu operasyona uygun olan insanlarda çok yüksek başarılı sonuçlar alınmaktadır.

kulak Memesi Küçültme

Kulak Memesi Küçültme Riskleri

Kulak memesi estetiği, genel olarak güvenli bir işlemdir. Ancak, operasyon sonrasında aşağıdaki listedekilerden bazıları yan etki olarak görülebilmektedir;

 • Morluk ve ufak şişlik
 • Hafif ağrı
 • Hafif kanama
 • Nadir de olsa enfeksiyon
 • Kulak memesi şeklinin bozulması

Yukarıda bahsedilen yat etkiler çoğunlukla çok kısa bir zaman sonrasında kendi kendine geçmektedir. Daha fazla bilgi için Instagram sayfamızı ziyaret edebilir veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz!

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı
Op. Dr. Raşid Toksöz

+90 542 158 59 60