gamze estetiği

Gamze estetiği nedir? Nasıl yapılır?

Gamzeli Gülüşler

Gamze estetiği nedir? Ne işe yarar?

Gamze estetiği, gülme esnasında yanaklarda oluşan çukurcukların cerrahi olarak oluşturulması işlemidir. Bu işleme dimpleplasty de denir. Gamze estetiği, yüze daha sevimli ve sempatik bir görünüm kazandırmak için yapılır. Ayrıca, yüze daha genç ve dinamik bir görünüm de katabilir.

Genellikle lokal anestezi ile yapılan gamze operasyonu yapım olarak oldukça basit bir işlemdir. İşlem sırasında, gülme kasına veya cilt altına küçük bir kesi yapılır. Daha sonra, bu kesiden iğne veya kanül yardımıyla gamze oluşturulacak bölgeye yağ dokusu veya kas dokusu yerleştirilir veya gülme kası sabitlenir. Bu operasyon, aşağıdaki özelliklere sahip kişilere uygulanabilir:

18 Yaş ve Üzeri

Bu işlem için 18 yaş ve üzeri olunması gerekir.

Gamzeli bir Gülüş İsteyen

Yanak bölgesinde gamze oluşturmak isteyen,

Sağlıklı Kişiler

Sağlık durumu ameliyata uygun olan kişiler.

Gamze Ameliyatı

Gamze Estetiği Yöntemleri

Bu işlem, uygulanan yönteme göre iki şekilde yapılabilir:

Yağ dokusu veya kas dokusu transferi: Bu yöntemde, gamze oluşturulacak bölgeye yağ dokusu veya kas dokusu yerleştirilir. Yağ dokusu, kişinin kendi vücudundan alınır ve gamze oluşturulacak bölgeye enjekte edilir. Kas dokusu ise, yanak bölgesindeki bir kasın bir parçası alınarak gamze oluşturulacak bölgeye yerleştirilir.

Gülme kası sabitleme: Bu yöntemde, gamze oluşturulacak bölgeye gülme kası sabitlenir. Bu işlem, gülme kasına küçük bir kesi yapılarak yapılır ve ardından gülme kası, gamze oluşturulacak bölgeye sabitlenir.

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze estetiği fiyatları, uygulanacak yönteme, işlem yapılacak bölgeye ve doktorun deneyimine göre değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte bu işlemin fiyatı yaklaşık olarak 10.000 – 20.000 TL arasındadır.

Ameliyat Sonrası Gamze Bakımı

İşlem sonrasında doktorunuzun önerdiği şekilde pansuman ve bakım yapılır. İşlem sonrası şişlik ve morarma görülebilir. Bahsedilen yan etkiler çoğunlukla çok kısa bir süre içerisinde kendi kendine geçer.

Gamzelerin Kalıcılığı

Bu operasyon başarılı bir şekilde yapılırsa kalıcı bir sonuç verir. Bununla birlikte bazı durumlarda gamzelerin belirginliği zamanla azalabilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Operasyon sonrasında aşağıdaki etmenlere dikkat edilmesi gerekir;

  • İşlem sonrası doktorunuzun önerdiği şekilde pansuman ve bakım yapın.
  • Şişlik ve morarma için buz uygulaması yapın.
  • Ağır kaldırma ve yorucu aktivitelerden kaçının.
  • İşlem bölgesini güneşten koruyun.

Sonuç

Sonuç olarak, gamze oluşturma ameliyatı, yüze daha sevimli ve sempatik bir görünüm kazandırmak için uygulanan bir estetik işlemdir. Uygulanacak yönteme göre 30 dakika ile 1 saat arasında sürer. Gamze estetiği sonrası şişlik ve morarma genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. İşlem bölgesinin tam olarak iyileşmesi ise birkaç haftayı bulabilir. Genel olarak güvenli bir işlem olan gamze estetiği, uygun kişilerde başarılı sonuçlar vermektedir.

Gamzeli Gülüşler

Gamze Estetiği Riskleri

Bu operasyon genel olarak güvenli bir işlemdir. Ancak, işlem sonrası aşağıdaki gibi bazı yan etkiler görülebilir:

  • Hafif şişlik ve morarma
  • Ağrı
  • Kanama

Bu yan etkiler genellikle kısa sürede kendiliğinden geçer.

Daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir veya Instagram sayfamıza göz atabilirsiniz!

Op. Dr. Raşid Toksöz

+90 542 158 59 60