yüz estetiği giresun ankara ordu

Yüz Germe
Yüz germe estetiğinde, sayısız yöntem geliştirilmiştir ve her cerrahi yaklaşımın kendine özgü faydaları ve riskleri vardır. Geleneksel olarak kabul edilen cerrahi tekniklerin tamamı, cilt dokusunun çıkarılmasını sağlarken artık muhakkak cilt harici dokulara da müdahale edilmektedir.. Bununla birlikte, yeni yüz germe prosedürleri arasında, ameliyatsız yöntemler de yer almaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları
Ameliyatsız yüz germe uygulamaları; herhangi bir cerrahi işlem yapmadan, geleneksel bir yüz germe uygulamasının faydalarının çoğunu sağlayan bir işlemdir. Botoks ve dolgu gibi malzemeler; cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve kaldırılmasını sağlamak için, cildin belirli noktalarına basitçe enjekte edilir ve bu yöntemler, “sıvı yüz germe” olarak da adlandırılmaktadır. Buradaki etki lifting etkisi olarak tanımlanır.
Bu ürünler ile yapılan ameliyatsız yüz germe uygulamaları; kırışıklıkların giderilmesini, cildin sıkılaşmasını ve ince çizgilerin kaybolmasını sağlayan sonuçlar elde edebilen, enjekte edilebilir dolgu ve ilaç maddeleri olarak işlev görmektedir.
Yaşa bağlı olarak gençliğin kaybolmaya başlaması ile birlikte; yüz bölgesinde, dikey dudak çizgileri, burun ya da çene kenarlarında çizgiler, sarkmalar, kaz ayakları ya da yüz hacminin şeklinde kayıp görülebilir ve bu koşulların her biri, sıvı yüzey hareketleri ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir.
Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin bir başka avantajı; genellikle 15-30 dakika içinde, ayaktan tedavi ortamında, kolayca uygulanabilir olmasıdır. İyileşme süreci, herhangi bir cerrahi yüz germe işleminden daha kısadır. Bu nedenle, özellikle televizyonda gördüğümüz pek çok ünlü, yüz bakımı ve gençleşmede bu uygulamaları tercih etmektedir ve her tedavi oldukça hızlı ve basittir.

Cerrahi Yüz Germe Ameliyatları
Cerrahi olarak gerçekleştirilen yüz germe ameliyatlarında, ilk adım anestezi uygulamasıdır. Bazı cerrahlar, genel anestezi kullanmayı tercih ederken; bazen, lokal anestezi ya da hafif sedatif anesteziler yeterli olmaktadır.
Operasyonda saç çizgisinin arkasındaki bölgeden başlayan ve daha sonra kulağın ön kısmına doğru devam eden bölgede bir kesi yapıyoruz. . Kesiyi, doğal bir cilt kıvrımına yerleştiriyor kamufle ediyoruz.
İşlem sırasında; altta yatan bağ ve kas dokusuna erişebilmek için cilt dışarı çekilir. Daha sonra yeni konumuna sabitlenerek doku yeniden konumlandırılır ve cilt sıkılaşmış olur. Bu noktada, bölgedeki bazı yağlar da çıkarılabilir ya da yeniden konumlandırılabilir.
Alttaki dokulara uygulanan işlemden sonra, fazla deri kesilmektedir. Bu aşamada, hastanın yüz oranları değişmeden kesin bir şekilde kesmeye özen gösterilmelidir. Ameliyat sonrasında doktorunuz size ağrı kesici ilaç verecektir. Bazen, ameliyat sonrasında şişlik ve morarma görülebilir. Yüz germe ameliyatlarında, iyileşme süreci genellikle 2-3 hafta sürmektedir.