Fransız Askısı

Fransız askısı nedir? Ne işe yarar?

Fransız Askısı

Fransız askısı nedir? Ne işe yarar?

Fransız askısı, cilt altına yerleştirilen esnek iplerle cildin gerdirilmesi ve cilt yüzeyinin altındaki dokunun yükseltilmesi amacıyla uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biridir. Bu işlem, Fransa’da geliştirildiği için bu adı almıştır.

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki sarkma, kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde, yüz daha genç ve gergin bir görünüme kavuşur. Bu işlemin avantajları;

Ameliyatsız Bir İşlemdir

Ameliyat olmaksızın uygulanan bir estetik işlemidir.

Hızlı Operasyon

Lokal veya genel anestezi altında yapıldığı için kısa sürede tamamlanır.

Hızlı İyileşme

İyileşme süresi kısadır.

Doğal Görünüm

Doğal bir görünüm sağlar.

Daha genç Görünüm

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?

Bu işlem işlemi, lokal anestezi altında yapılır. Operasyon esnasında, cildin altına konumlandırılacak iplerin giriş ve çıkış konumları belirlenir. Daha sonra, bu noktalardan ince bir iğne ile iplerin cilt altına yerleştirilmesi sağlanır. İpler yerleştirildikten sonra, gerilerek cilt ve cilt altı dokuları yukarı doğru çekilir.

Riskler

Fransız Askısı Riskleri

Bu işlem 25 yaş ve üzeri,
yüz ve boyun bölgesinde sarkma, kırışıklık ve çizgi sorunu yaşayan ve ameliyatsız bir işlem tercih eden kişilere uygulanabilir. İlgili işleminin bilinen herhangi bir ciddi riski yoktur. Ancak, işlem sonrası aşağıdaki gibi bazı yan etkiler görülebilir:

  • Hafif kanama
  • Hafif şişlik ve kızarıklık
  • Ağrı

Yukarıda bahsedilen yan etkiler çoğunlukla kendi kendine kaybolarak geçer. Tüm bunların sonucunda, Bu işlem, yaşlanmayla gelen yüz ve gıdı bölgesindeki sarkma, kırışıklık ve çizgilerin tedavi edilmesinde ve giderilmesinde oldukça başarılı bir yöntemdir. Ameliyatsız, kısa sürede ve doğal bir görünüm sağlayan bu işlem, 25 yaş ve üzeri, bu sorunları yaşayan kişiler için ideal bir seçenektir.

Daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir veya Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz!

Op. Dr. Raşid Toksöz

+90 542 158 59 60