Vücut Estetiği

LAZER LİPOSUCTİON

Lazer Liposuction

En sık yaptığımız ameliyatlardan biri de lazer liposuction. Günümüzde lazerin etkisi ile artık ameliyatlarımız daha teknolojik hale geldi. daha önce yapılan liposuction işlemlerine nazaran lazer işlemi hem daha performanslı ya eritme konusunda hem de ameliyat sonrasında deri sıkılaşmasını çok daha iyi sağlayabilmekte. Genellikle küçük bölgeler hariç hastalarımızı genel anestezi altında amaliyat ediyoruz.

Hedef bölge olarakta hastalarımıza baştan ayağa gıdı bölgesi, kol altları, meme kenarları, karın bölgesi, bel bölgesi, her iki uyluk içi, basen ve diz içi bölgesi, kalça bölgesi şekillendirmede lazer liposuctionı rahatlıkla kullanabiliyoruz. Tamamen işsiz bir amaliyat. Sadece işlem yapacağımız bölgelere küçük delikler açıyoruz. O deliklerden önce lazer ile gidip yağlar erittikten sonra da suction işlemini gerçekleştiriyoruz. Suction işleminden sonrada tekrar lazer ile girip deri sıkılaşma işlemini gerçekleştiriyoruz. Aynı anda hastalarımızın tüm bu bölgeleri bir arada da yapma şansımız olabiliyor.

Ameliyatı hastamıza korse giydirerek tamamlıyoruz. Bölgesine göre karın korsesi, bacak korsesi, kol korsesi hastamızın üzerinde oluyor ameliyattan çıktığında. Genellikle saydığım bu işlemlerin tamamını bir arada yapmadıysak hastamız aynı gün evinde oluyor. Eğer tamamını bir arada yaptıysakta en fazla bir gecelik yatış süresi bekliyor hastalarımızı. Ameliyat sonrasında hastalarımız korseleri ile taburcu oluyor. 3. günden itibaren banyo yapabilir hale geliyorlar. Sonrasında da bir miktar ödemli görüyoruz ameliyat ettiğimiz bölgeleri ama ameliyattan bir kaç hafta sonra tamamen azalıyor ve hastalarımız daha ince bele, daha ince bacaklara ve kollara sahip olabiliyor.

Genellikle hastalarımızın bir kısmının iddiası ‘ben bu kiloları diyet ile ya da spor ile verebilirim’ şeklinde oluyor ama bizim uygulamamız tamamen farklı. Bizim vücuttan uzaklaştırdığımız yağlar ameliyat sonrasında tekrar aynı yerlere depolanamayacak hale geliyor. Spor sonrasında ya da diyet sonrasında yağ kitlesi hacimsel olarak küçüldüğü sayı olarak azalmadığı için yap hücreleri hastalarımız tekrar kilo alabilmekte. Ancak biz lazer liposuction işlemi ile hastalarımızın yağ hücrelerinin sayısını azalttığımız için aynı bölgeler tekrar yağ depolama eğiliminde kalmamaktalar. Dolayısı ile hastalarımızın ameliyat ettiğimiz bölgeleri ömür boyu ince kalacaktır.

KOL GERME

Kol Germe Ameliyatı, fazla kilolu olma durumu vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi kollarda da kozmetik problem olarak ortaya çıkabilmektedir. Özellikle üst kol bölgesinin yer çekimine göğüs geren alt bölümü günlük hayattaki kol egzersizlerinden fayda görememekte, kötü görünecek şekilde yağ depolamakta ve sarkabilmektedir. Kimi hastalarda ise aşırı kilo problemi olmamasına rağmen yapısal olarak bölge fazla kalın görünümde olabilmektedir. Bahsi geçen durumlar hastaların hem giyinikken hem de kollarının açık kaldığı durumlarda kendilerini bir hayli rahatsız etmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yağlanmanın ön planda olup sarkmanın daha az olduğu hastalarda bölgeye açılan küçük deliklerden ize sebebiyet vermeden uygulanan lazer liposuction işlemi alt tarafta kalınlığa sebep olan yağ dokularını kolaylıkla ortadan kaldırmakta ve deri sarkmasına sebebiyet vermemektedir. İşlem sonrası bölge bandaja alınmakta ve birkaç hafta süreyle bandajlanmaya devam edilmektedir. Olası şişlik ve morluklar bir hafta kadar sürede düzelmekte hasta yeni ve ince kollarına yaklaşık bir saatte kavuşabilmektedir.

Kol Germe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Deri sarkmasının ön planda olduğu durumlarda ise (Özellikle obezite cerrahisi sonrası ciddi kilo kaybı yaşayan hastalarda.) yine üst kolun sarkmadan etkilenen alt iç kısmına dermolipektomi denilen deri ve derialtı dokuların total uzaklaştırılması işlemi uygulanabilir. Hedef bölgedeki sarkan dokular yapılan özenli planlama doğrultusunda çıkarılır ve yara dikilerek kapatılır. Bölgede meydana gelecek kaçınılmaz iz, alt iç tarafta bırakıldığından günlük hayatta pek dikkat çekmez.

Sonuçları açısından oldukça net ve yüz güldürücü olan işlem düşük komplikasyon riskiyle bölgedeki sıkıntıları kader olmaktan çıkarmakta, hastalara daha özgür giyinebilme şansını vermektedir.

BACAK VE BALDIR PROTEZİ

“O” bacak olarak da nitelenen diz altı-bilek üstü kısımların birbirinden ayrık olması durumu özellikle kadınların çokça dert ettiği kozmetik görünüm sorunlarındandır. Bu yüzden bacaklarının iyi görünmediğini düşünerek hiç etek ya da şort giyemeyen bir kitle mevcuttur. Bir deformite olmasa da yapısal farklılık olarak niteleyebileceğimiz bu sorunun çözümü o bölge için üretilmiş çeşitli ebatlardaki silikon protez uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Baldır Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genel anestezi altında diz iç alt kısımlarından açılan küçük kesilerden bölgeye yerleştirilen baldır protezleri kalıcı olarak bölgede çıkıntı oluşturarak bacakların o bölgesini daha estetik bir görüntüye kavuşturur. Bu işlemle birlikte protezin ulaşamadığı bölgelere yağ enjeksiyonu da faydalı olabilir. Üstelik yağların kozmetik olarak sorun teşkil ettiği bölgelerden alınması bir taşla iki kuş vurulmasını sağlar.

Ameliyat sonrası izler dizin iç-alt kısmına gizlendiği için günlük hayatta karşımıza çıkmaz. Birkaç haftalık korse kullanımı ameliyat sonrası gerekli bakımı sağlar. Ancak bölge sürekli olarak yük taşıdığı için ödemin tamamen geçme süresi vücudun diğer bölgelerine göre daha uzundur.

KALÇA ESTETİĞİ

Kadın vücut proporsiyonunun en önemli üç unsurundan biri olan kalçalar, şekilleri ve büyüklükleri ile sosyal ve cinsel hayatın birçok alanında belirleyici role sahiptir. Kadınlar arasında, tüm bölgelerde olduğu gibi yapısal farklılıklar göstermekle beraber vücut ağırlık değişimleri ve yaşlanma gibi sebeplerle de bir takım deformasyonlar görülebilmektedir. Oluşan değişiklikler ya da var olan memnuniyetsizlikler, hastaların kalçam çok düz ya da çok sarkık şeklinde ifadeleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Genellikle hep var olan, kalçanın projeksiyonunda yetersizlik yani düzlük durumu kalça protezi işlemi ile kalıcı olarak çözülebilmektedir. İki kalça arası bölgeden girilerek gerçekleştirilen işlemde planlanan bölgeye, özel olarak o bölge için tasarlanmış, hastanın beklentisine ve vücut tipine göre büyüklüğüne karar verilen silikon protezler uygulanmaktadır.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Total büyütmede çok yeri olmasa da kontur düzeltme gerektiren durumlarda verimli olan yağ enjeksiyonu yöntemi de bölgeye uygulanabilecek cerrahi işlemler arasındadır. Hastanın yağ alınabilecek herhangi bir bölgesinden liposuction yöntemiyle alınan yağ dokular kalçanın planlanan bölgesine küçük bir delikten enjekte edilmekte böylece kontur bozukluğu kolayca giderilmektedir. Karın, bacak gibi bölgelerinde zaten yağ fazlalığı olup da bunlardan kurtulmak isteyen hastalarda bir taşla iki kuş vurarak çıkan yağları bu yolla değerlendirmek de oldukça mantıklıdır.

Lazer liposuctionun bölgedeki bir diğer kullanım alanı da kalça bacak arası geçiş hattının silik olduğu ya da zamanla silindiği hastalarda bu hattı, içinden yağ alarak belirginleştirmek olabilir. Kalça çıkıntısının alt hizasına uygulanan bu inceltme işlemi kalça büyümemiş olsa dahi göreceli olarak kalçayı daha çıkıntılı ve yuvarlak görünümlü kılar.

Operasyon sonrası bir süre korse kullanımı ve yara bakımı ile nekahat dönemi kolayca atlatılır ve hasta yeni duruşuyla göz doldurur.

KARIN GERME

Ankara Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Nedir?

Ankara karın germe ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir. Ankara karın germe ameliyatı genelikle mide ve bel bölgesine yapılan karın germe ameliyatı lazer liposuction işlemi ile kombine edilir.

Karın germe ameliyatı kimlere yapılabilir?

Karında sarkma şikayeti olan her yaştan yetişkin hastaya yapılabilir. Genç yaş grubunda genellikle obeziteye bağlıyken orta ve ileri yaş grubunda gebelik sonrasında daha çok görülür. Günümüzde obezite ile ilgili problemler daha sık görüldüğü ve obezite cerrahisi dediğimiz zayıflama ameliyatlarından sonra, hemen her hastaya gerektiği için sıklık konusunda gebelik sonrası sarkma şikayeti ile hemen hemen aynı oranda yapılmaktadır. Vücutta kilo artışı ile en çok karın bölgesinde yağ depolanması olur. Yağ artışı ile birlikte artan cilt altı kitle üzerindeki deriyi genişletir genişleyen deri elastikiyetini yitirerek sarkar ve hasta kilo verse dahi hiç bir zaman eski formuna kavuşamaz.

Gebelik sürecinde karın içinde yer kaplayan fetus büyüdükçe derinin sarkmasına sebep olur ve doğum sonrasında genişleyen deri eski halini alamaz.

5 Yorumlar

 • Gönderildi. Mayıs 1, 2021 4:37 am 0Likes
  by Büşra YÜCEL

  Liposuction hakkında fiyat bilgisi almak için danışıyorum. 1.58cm, 60 kg 20 yaşındayım. Göbek, iç bacak ve koltuk altı yağlarıma liposuction yaptırmak istiyorum (bel: 74cm, bacak:55cm ve kollarım 28cm -bu bilgiler işe yarar mı bilmiyorum ama yine de yazayım dedim-) Fiyat, iyileşme süresi, operasyon ort ne kadar zaman alır bilgi almak istiyorum..

 • Gönderildi. Mayıs 18, 2021 9:27 pm 0Likes
  by Beklevic

  Ben kalca ic bacak ve baldir kucultme amaliyati istiyorum 68 kiloyum boyum 1.68 basenlerim biraz cikintili fiyat Bilgisi alabilirmiyim?

 • Gönderildi. Mart 8, 2023 10:21 am 0Likes
  by yavuz aydın
 • Gönderildi. Mart 8, 2023 10:21 am 0Likes
  by eryaman spor salonu

  eryaman spor salonu : https://www.eryamansporsalonu.com

Sorunuz Sorabilirsiniz.