Gözaltı Işık Dolgusu

Ankara Gözaltı Işık Dolgusu

Hiç aynada kendinizi incelerken neden sanki günlerdir uyumuyormuş gibi göründüğünüzü merak ettiniz mi? 20’li yaşların ortasına geldiğinizde, gözlerinizin altında birden bire kendini göstermeye başlayan yorgunluk ve yaşlanma belirtileri; pahalı kapatıcılara rağmen genç, dinamik ve enerjik görünmenizi engelleyebilir.

Gözaltı Morluğu ve Torbalanmaların Nedenleri 

Çeşitli nedenlerle, göz altlarınızda koyu halkalara ve morluklara sahip olabilirsiniz. Gözaltı morlukları; bazen cildinizin altında pigment üretiminde artışa neden olan agresif sürtünmeden kaynaklanan düşük dereceli iltihaplanmanın bir sonucudur. Bu aslında, orada bir gölge olması demektir. Gözünüzün altında ve yanakta yağ vardır ve bu bölge, normalde pürüzsüz ve bitişiktir. Genetik faktörlere bağlı olarak; bazı insanlarda genç yaşlarda bile göz altında boş bir görünüm olabilir. Bazen de, yaşa bağlı olarak; yanak yağının sarkması, bu bölgenin daha fazla yayılmasına neden olur. Enjekte edilebilir dolgu maddelerinin hedefi, bu geçişi düzelterek göz çevresini gençleştirmektir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Zaman geçtikçe; gözlerin kemik yapıları ve ayrıca göz bölgesini çevreleyen yağ dokularında, değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişiklikler; göz altı morlukları ve torbaları olarak kendini göstermektedir.

Oluşan morlukları ve torbalanmaları fark edilir şekilde tedavi etmek, eskiden  sadece cerrahi uygulama ile düzeltilebiliyordu. Günümüzde; göz çevresindeki çökmeler ve koyu halkaların tedavisi; gözaltı ışık dolgusu gibi özel dolgu maddelerinin kullanımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yüzün diğer bölgelerinde kullanılan diğer dolgulardan farklı olarak gözaltı ışık dolgusu; gözaltı gibi dar bir alanda kolayca gerçekleştirilebilir. Bu tür dolgu maddeleri, göz çevresine kolayca yayılabildiğinden; çevredeki dokuların üzerine baskıya neden olmaz ve herhangi bir şişlik ya da ödem oluşmadan, doğal bir iyileşme süreci geçirmenizi sağlar.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Gözaltı ışık dolgusunun, genellikle gözlerin altındaki bölgeye enjekte edildiği düşünülür, ancak yalnızca gözlerin altına enjekte edilmez. Onun yerine; yüz bölgesinin iki boyutlu görünmesini engellemek için, yanak bölgesinin de tedavi edilmesi önemlidir. Bu yapılmazsa ve yanaklara da müdahale edilmezse yüz bölgesi düz görünebilir. Onun yerine, göz altlarını iyileştirmek için, yanakları biraz kaldırmak daha iyi olacaktır.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Gözaltı ışık dolgusu; genellikle göz ile burun arasında kalan bölgelere, göz çevresine ve elmacık kemikleri arasında kalan bölgede, koyu halka görünümüne neden olan çukurlara uygulanmaktadır.

Gözaltı dolgusunun etkileri, uygulamadan hemen sonra fark edilmeye başlanır ve ortalama 1-2 hafta içinde belirginleşir. Dolgu işlemlerinde, genellikle 0.5 – 1 cc enjeksiyon yeterli olmaktadır. Bununla birlikte, belirli koşullarda ek dolgular yapılması da gerekebilir.

Ankara Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları

1 Yorum

 • Gönderildi. Eylül 15, 2021 10:53 am 0Likes
  by Sincan oto aksesuar

  Sincan oto aksesuar firması olarak 2005 senesinden bu yana aktif olarak sincanotoaksesuar markası KAAN OTO AKSESUAR olarak devam etmekteyiz.
  Firma olarak ankaranın sincan ilçesinde oto aksesuar, cam filmi, oto kılıf, oto paspas, sincan oto döşeme olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.
  Kaan oto aksesuar olarak çok çeşitli marka seçenekleri ile 16 senedir hizmet veren firmamız bir çok mutlu müşteri biriktirmiştir. Oto elektirik alanında
  uzman kadromuz sizin talep ve isteklerinize uygun çözümler üretmeye devam etmektedir.

  http://www.sincanotoaksesuar.com

Sorunuz Sorabilirsiniz.