Yüz Estetiği

ANKARA YÜZ ESTETİĞİ

Tıpta çok bilinen bir söz vardır, “Hastalık yok, hasta var” denilir. Bu sözün en doğru yerlerden biri de yüz estetiğidir. Yüz tüm örf ve ırklarda kısmen de olsa açıkta kalan bir bölgedir ve hayatın anlamı orada yatar. Mimikler, kaşlar, gözler, burun ve çene…Bunların üzerine ne şarkılar yazılmış ne türküler çığrılmıştır…. Et benleri bile edebiyatta övgü ile anlatılan yüz parçalarındandır, çünkü şair onun sadece sevdiğine özgü bir yüz konumunda olduğunu bilir.

YAŞLARA GÖRE – Ankara Estetik

Yüz Estetiğinde her yaşın bir müdahalesi vardır. Örneğin yaşlanma önleyici uygulamalar belirli bir yaştan önce yapılmalıdır. Oturmuş  ve yıllanmış kırışıklıkları botoks ile çözmek çok zor olabilir. Alt çenesi çok önde bir genç bireye Ortodonti ile birlikte planlayıp Çene Geriletme ameliyatı da erken yapılması gereken uygulamalardandır.

Yüzümüz yıllar geçtikçe kare haline gelir. Erkeklerde bazı durumlarda bu karizmatik bir görünüm olsa da bayanlar için durum farklıdır. Ben hep Robert de Niro’nun gençliği ve yaşlılığını kıyaslamasını isterim hastalarımdan. Bilenler hemen kavrar olayı. Güzel yaşlanma için de artık bir estetik ve güzellik abidesi olan Angelina Jolie’yi örnek vereyim. Normalde kareleşmeye ve tortop olmaya meyilli olan yüzünü yaşlandırmadan korumayı bilmiş ve güzel yaşlanmıştır.

IRKLARA GÖRE DEĞİŞMESİ – Ankara Yüz Estetiği

Aslında ırklara göre yüz değil tüm vücut estetiği değişir hatta hastalık yatkınlığı bile değişir. Bireysel Tıp’ta ilk bakılan şeylerden biri de genetik profildir.  Mesela Asyalı burnu, Afrikalı burnu, Ortadoğulu burnu, Yunan bırnu gibi tabirler sıkça karşımıza çıkar burun estetiğinde…

Ama genel bilgi vermek gerekirse zigomaların (yanak çıkıntısı) hafif çıkkın, alt çene kontürlerinin belirgin, karşıdan bakınca alt çenenin “V” şeklinde olduğu yüzler daha estetik görünüme sahiptir. Asyalılar daha tortop ve yuvarlak bir yüze sahiptir ve V şeklini oluşturmak isterler.

KİLOYA GÖRE DEĞİŞMESİ

Kilo da aynı ırk gibi tüm yüzümüzü hatta tüm bedenimiz etkiler. Örneğin burun sırtı bile kilo aşıp verdikçe değişir. Biz transfer etme kolaylığı ve kök hücreden zengin olması sebebiyle yağ dokuyu çok seviyoruz ama fazla olunca estetik görünümü bozuyor.

NERELERE MÜDAHALE EDİLEBİLİR

Yüz Estetiği deyince önce muhakkak yaşlılık belirtilerinin önüne görmek gerekiyor. Bunda en çok botulinum toksini kullanıyoruz. Bazı bakımlar, aşılar, mezoterapiler ve  peelinglerden yardım alıyoruz. Dolguları ile göz yaşı oluklarını kaybetme ve kontur verme amaçlı kullanıyoruz.

Ayrıca kalıcı ve geçici ip yöntemleri ile ameliyatsız yüz germe yapabiliyoruz.  Ünlülerin yanağına benzer düz yanak sahibi olmak için yanak yağlarından vazgeçmeniz gerekebilir. Bu işlemi (bişektomi) de lokal anestezi altında ve ağızdan yapıyoruz. Dışardan bir kesiye gerek kalmaksızın…

İZLER

Yüzdeki izleri enerji temelli cihazlarla giderebiliyoruz. Ayrıca yağ transferi ve dermabrazyon gibi bazı ufak cerrahi müdahalelerden de yardım aldığımız oluyor. Toksin yapmak bile izi, özellikle akne izini biraz yumuşatıyor.

BAKIM VS KAŞLAR VS

Yüzümüz özel deri parçları ile kaplıdır ve cilt bakımı her şeyin önündedir. Yüz cildimizi yaz kış korumak için mutlaka yaz/kış güneş koruyucu öneriyoruz. Ayrıca leke tedavileri, sivilceleri de tedavi ederek pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir cilt güzel bir yüzde bulunur diyoruz. Gençlik aşısı, Somon DNA uygulamaları, botoks etkisi veren mezoterapiler…hepsi mümkün. Ayrıca bazı hizmetlerin de kuaförlerde alınması gerekir, bilen bilir…

DOLGULAR

Dolguları en çok dudak büyütmede, yanak doldurmada ve çene hattı için kullanıyoruz. Seçilmiş olgularda burun düzeltme için de kullanılabilir.

BOTULINUM TOKSINI

Botoks bir bakteri zehridir ve kasları geçici olarak felç eder. Hakkında herkesin biraz fikir sahibi olduğu bu konuyu çok detaylı anlatmaya gerek yok sanıyorum. Ama şunu eklemeliyim kırışıklık tedavisinden çok öte faydaları var.

YUZ İMPLANTLARI

Artık çok gelişmiş kişiye özgün yüz plakları üretiliyor. Bazen çene ucunu öne almak bazen yanağı şişirmek için kullanılıyor. Metal ya da plastik türevlerinden olan bu implantlar kısa bir anestezi altında yüze yerleştiriliyor ve güzel uyum sağlıyor.

ORTOGNATİK CERRAHİ

Alt ve üst çenedeki bozukluklar insanın karşı ve profil görünümünü çok etkiler. Çok ilerde veya gerideki alt çene, çok gerideki üst çene ameliyat ile düzeltilebilir. Biz bu hazırlıkları Ortodonti Uzmanları ile yapıyoruz ve yaklaşık bir yıl sonra ameliyatı yapıyoruz.

ANKARA BURUN AMELİYATI

Primer burun ameliyatı  ve revizyon ameliyatları için lütfen sitemizde ilgili kısımdan bilgi alınız.

YÜZ GERME ANKARA

Ankara Yüz germenin artık bir çok yolu var. Enerji temelli yaklaşımlar ve plazma teknolojisi ile olanlar en basitleri olarak anlatılabilir. Daha sonra ise geçici ipler, kalıcı ipler gelir. Tabi hiç biri yüz germe ameliyatı gibi kalıcı ve esaslı bir çözüm değildir. Hangisinin hastaya en uygun olduğunu hasta ve hekim görseller üzerinden konuşarak ve beklenti düzeyini anlayarak karar verirler.

8 Yorumlar

 • Gönderildi. Nisan 10, 2021 3:06 am 0Likes
  by Hülya asrın

  Yüzümde bazı yara izleri var bunların tedavisi mümkün mü

 • Gönderildi. Ağustos 19, 2021 4:31 am 0Likes
  by Ceren sanli

  Merhaba,

  Ben yurt dışında yaşadığım için Ankara’ya çok uzun süre boyunca gelemiyorum, buna rağmen ekim ayında hem consultation hem de ameliyat olmam mümkün olabilirmi ?

  İlginiz için teşekkürler

  • Gönderildi. Ağustos 19, 2021 7:32 am 0Likes
   by Drrasid

   iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

   • Gönderildi. Ağustos 19, 2021 7:57 am 0Likes
    by Drrasid

    Merhaba nasılsınız?
    Evet önceden bilmemiz koşulu ile hem muayene hem ameliyatı Ekim ayında yapabiliriz.
    Bunun için whatsap numaramızı kullanıyoruz.
    0090 5434892663
    İstediğiniz zaman ordan ulaşabilirsiniz. Fotoğraf da atabilirsiniz.
    Sevgiyle kalın

 • Gönderildi. Mayıs 5, 2023 7:13 am 0Likes
  by Orhan Doğan

  Ankarada ikamet etmekteyim. Benim istediğim tedavi yanak aşağı sarkığın giderilmesi ve gıda ameliyatı. bunların tedavi süreci ve fiyatıyla ilgili bilgi almak istiyorum.

  • Gönderildi. Eylül 8, 2023 7:19 pm 0Likes
   by Drrasid

   detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

 • Gönderildi. Ağustos 25, 2023 2:37 pm 0Likes
  by Açıkgöz

  Tek çene kemik büyümesi var törpüleme islemi istiyorum yapan doktor arıyorum 🙏

Sorunuz Sorabilirsiniz.