Meme Protezi Ameliyat Öncesi

Meme protezi ameliyat öncesi hastamızı muayenehanemizde görüp birlikte şekline ve büyüklüğüne karar veriyoruz. Hastalarımız genellikle doğal bir sonuç için anatomik protez beklentisinde olsalar da biz hastalarımıza daha uzun vadede memnun kalacakları yuvarlak protezi sıklıkla önermekteyiz. Bunun sebebi zaman içinde zaten hastalarımızın memesinin üs kısmının yerçekimi gibi sebeplerle boşalmış ya da boşalacak olması.

Anatomik protezin üst kısmı zaten zayıf olduğu için ödem geçtikten sonra genellikle bu durum üst kısmın dolgunluğunu olumsuz şekle çevirmekte. Yuvarlak protez ise doğallaştır vakit hastalarımızın sıklıkla mecbur kaldığı destekli sütyen ihtiyacını ortadan kaldırmakta. Elbette anatomik protez önerdiğimiz hastalarımız da var. Bu hastalar hasta grubumuzun daha erken yaşlarındaki kadınlar. Meme üst kısmının boşalması biraz daha üst yaş grubunun problemi olduğu için bu hastalarda yuvarlak protez daha iyi sonuçlar vermekte.

Meme büyüklüğü belirlerken de hastamızın göğüs çapını ve meme uçlarının seviyesini hesaba katarak bir ortalama hacim belirliyoruz. Bu hacmi belirlerken hem anatomik uygunluğu hem de hastamızın beklentisini ön planda tutuyoruz. Ortalama belirlediğimiz ölçüle birlikte birkaç daha küçük ebat ve birkaç daha büyük ebat protezi ameliyata götürüp bunların sizer dediğimiz deneme modellerini her iki memeye ayrı ayrı deneyerek hem anatomik olarak hem de hastanın beklentisini karşılayan ideal büyüklüğün orijinal protezlerini hastaya uyguluyoruz.

1 Yorum

 • Gönderildi. Eylül 15, 2021 10:39 am 0Likes
  by elvankent playstation

  ArenaVip Elvankent Playstation Salonu
  Elvankent playstation salonu ArenaVip 2007 yılında ankaranın etimesgut ilçesi elvankent semtinde açılmıştır. Elvankentlilere konforu ve temiz bir ortamda oyun oynama keyfini sunan kafemiz nezih ve güler yüzlü personeli ile kısa sürede semt sakinleri tarafından benimsenmiş ve sevilmiştir. Mekan sahipleride bundan önce elvankent ve çevresinde bir çok esnaflık yapmış ve kendilerini sevdirmişlerdir. Salonumuz aktif olarak elvankette playstation 4 ve playstation 5 ile hizmet vermektedir.
  Elvankent Playstation – ArenaVip

  Playstation 5 in çıkmasıyla birlikte elvankentlilerle teknolojiyi buluşturacak tek salon olarak da bilinmektedir.
  Elvankent playstation salonu 4K tv ve ekipmanları ile gerçek oyun keyfini sizlere sunarken aynı zamanda mini kafesi ile de sizlere yemek ve atıştırmalık keyfinide sunmaktadır. 24 saat sıcak ve soğuk içecekleri bulunan kafemiz kendine ayrılan ön kısımda da sigara içmenize ve bekleme yeri olarak kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

  Salonumuzda yer olmaması durumunda bekleme yaparken müşterilerimizin sıkılmamaları için hemen giriş de sigara içilen alanda langırt ve box makinası gibi aktiviteler bulunmaktadır.

  https://www.elvankentplaystation.com

Sorunuz Sorabilirsiniz.