Liposuction Nedir ?

Günümüzde teknolojik gelişmelerin artışıyla lazer diğer bir çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da aktif şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Plastik cerrahi pratiğinde lazerin kullanım alanlarından birisi de liposuctionı tamamlayıcı olarak kullandığımız lazerdir. Lazer liposuctionın konvansiyonel liposuctiona göre pek çok avantajı vardır. Bunlardan ilki yağ parçalama performansı açısından daha üstün olması ikinci önemli unsur ise klasik liposuctionın sebep olabileceği deri sarkmasının lazer liposuctionda meydana gelmemesidir.

Çoğunlukla günübirlik ameliyatlar şeklinde uyguladığımız Ankara lazer liposuction ameliyatı karın bel, sırt, kollar bacaklar, gıdı ve kalçalar gibi vücudun yağ biriken tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Herhangi bir kesi gerekmeden 2-3 milimetrelik deliklerden girilerek önce lazerle yağlar eritilmekte sonrasında yağlar dışarı çekilmekte son olarak da tekrar lazer ile cilt sıkılaştırma yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası işlem yapılan bölgeye korse uygulanmakta ve hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası hastalarımızda ağrı beklememekteyiz, ufak tefek şişlik ve morluklar dışında hastalarımız aynı gün günlük hayatlarına dönebilmektedir. Lazerin meydana getirdiği sertliklerin azalıp sıkılaşmanın ve incelmenin son halini alması ortalama sekiz hafta kadar sürmekte ancak yara iyileşmesinin bitip vücudun tam olarak şekillenmesi altı ayla bir yıl arasını bulabilmektedir.

Gıdı bölgesine aynı işlem lokal anestezi ile de yapılabilmekte sonrasında küçük bir bant ile korse yerine sıkılaşma sağlanabilmektedir. Lazer liposuction yapılan bölgeler işlem sonrasında ömür boyu tekrar yağ depolama potansiyeline çok daha az sahip olurlar. Fizyoloji gereği yağ hücrelerinin sayısını azalttığımız için aynı bölgede kalan daha az sayıdaki yağ hücresi hiçbir zaman hasta kilo alacak olsa dahi eskisi kadar yer kaplayamaz. Lazer liposuction günümüzde uygulanan en etkili ve en güvenli bölgesel incelme yöntemidir.

Sorunuz Sorabilirsiniz.