Liposuction Nedir, Ne Değildir?

Liposakşın ya da yağ emme nedir dendiğinde ilk aklımıza gelen yağlardan tamamen kurtulmak anlaşılır. Halbuki liposakşın bir vücut şekillendirme işidir. Yani bir fotoğraftaki rötüş işlemi gibidir. Obez bir insanın zayıflatılması amacıyla yağ emme yapılmamalıdır.

YAĞ TRANSFERİ, BBL, KÖK HÜCRE – Ankara Liposuction

      Son yıllardaki bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, liposuction ile alınıp uygun işlemlerden geçirilen yağ dokusunun alıcı bölgeye transferi ile kök hücreleri de taşımız oluyoruz. Bu kendi öz dokularımızdan mamul olan yağ dokusu

  • Mikro yağ dolgusu olarak yüze
  • Brezilya kalçası amacıyla kaba etlere
  • Yara izlerinin azaltılması amacıyla izin altına
  • Vücut hatlarına kontür verilmesi amacıyla istenilen bölgeye taşınabilir.

Taşıma işleminin diğer ürünlere göre avantajı, %10-30 arasında kalıcı olabilmesidir. Yani bir yağ dolgusu yaparsanız bunun  bir kısmı orada kalır. Bir diğer avantajı ise bölgeye kök hücre taşıması ile bir canlılık parlaklık vermesidir.

LİPOSUCTION’DA SINIRLAR NELERDİR

      Bir insanın ağırlığının %10 ve fazlası yağ aldırması, hangi yöntemle olursa olsun sağlığı açısından risklidir. Sonuçta yağ taşınan bölgede de bir sınır vardır. Ameliyat masasında çok harika görünen kalçalardaki yağın bir kısmı emilecek ve bütüncül bir yuvarlaklık kalıcı olamayacaktır. Ama hastanın basen ve diğer istenmeyen bölgelerdeki yağları da gitmiş olacağından yaptırmaya değecek ve dramatik fark yaratacak operasyonlardan birisidir.

LIPOSUCTION VE SAĞLIK – Ankara Liposuction

      Tıbbi sınırları zorlamadan yapılan liposakşın sizin sağlığınızı olumsuz etkilemez hatta beden ve ruh sağlığınız çok iyi gelir.  Bu ameliyatlar genel anestezi altında yapılacağından bir takım riskler elbette vardır ancak dikkatli hikaye ve muayene bizi olası komplikasyonlardan da korur. Burada şunu belirtmek gerekir ki liposakşın bir kilo verme yöntemi değildir. Dış görünüş düzelmiş olsa da karaciğerlerinizin yağlanmasından ve metabolik sendromdan sizi korumaz. Sağlıklı beslenmenin, spor yapmanın ve kaliteli uykunun yerini almaz ama sizi şaşıracak kadar iyi sonuçlar doğurabilir.

Sorunuz Sorabilirsiniz.