İnsan vücudu da tüm diğer şeyler gibi biriken yer çekimi etkisindedir. Kola altları da zamanla sarkabilir. Her insanın vücut yaşı ve genetik altyapısı aynı olmadığından dolayı bu durum kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Yalnızca yaşa bağlı olmayan, sık kilo alıp vermeden kaynaklanan sorunlarda, başlıca rahatsız edici olan kol sarkmasıdır. Kol germe işlemi dirsek ve omuz arasındaki kolların iç kısmında gözüken sarkmalar için çözümdür. Özellikle yaz aylarında kolsuz kıyafet giymeye çekinenlere, plastik cerrahi uzmanının kişiye özel olarak uygulamış olduğu başarılı kol germe ameliyatı çare olacaktır. Artık o deforme olmuş alan özellikle kollarınızı yukarı kaldırdığınızda gözünüze çarpmayacak, kendinizi oldukça özgüvenli hissedeceksiniz.

Kol Germe Ameliyatlı ve Ameliyatsız Çözümler
Kollarınızda oluşan ve sizi rahatsız eden sarkmaların giderilmesi için uygulanacak olan kol germe ameliyatında amaç yalnızca gevşemeyi yok etmek ve deri fazlalığını almak değil aynı zamanda da kola germe işlemi uygulamaktır. Düzenli spor yapıyor olmanız, cilt bakımınız sağlamanız veya kilo kontrolü bile kollardaki yaşlanmayı durdurmaya yetecek unsurlar değildir. Kol estetiği uygulanırken, bazı durumlarda deri fazlalığı olmadığı tespit edilir. Bu durumda liposuction ile çözüm üretilir. Daha az bir anestezi ile ve çok küçük kesilerden bu işlem yapılabilir. .

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Kol germe ameliyatı, genel anestezi ya da ağır sakinleştiriciler (sedasyon) altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat öncesinde kol germe işleminin yapılacağı bölge dikkatli bir şekilde belirlenerek işaretlenir. Kolları çok kalın olan hastalarda işleme liposuction de eklenebilir. Ameliyat sonrasında 3 hafta sonra dikişler tamamen alınacak, kollarınız artık istediğiniz görünümde olacaktır.