Kaşlarımız yüzümüzün en dikkat çekici organı olan gözlerimizi koruyan ve estetik bir görünüm veren, embryo döneminde ilk oluşan vücut kıllarıdır. Yine üzerine çokça şiir ve türkü yazılmış bir yapıdır. Yaş ile birlikte kaşlarda düşme olur ve bu yaşlı bir görüntüye sebep olur. Neyse ki artık bir çok çözüm elimizde ve mutlaka birisi size uygun!


MEDİKAL ÇÖZÜMLER
Yüzümüze kullandığımız tüm cilt ürünleri ve bakımlar kaşımıza da güzellik katar. Ama öyle öyle bir şey var ki onun kaş kaldırma etkisi de vardır. İşte o botulinum toksinidir, bilinen adı ile botoks.

GEÇİCİ İP UYGULAMALARI
Düşük ve yorgun kaşlarımızı düzeltmenin bir yolu da PDO içerikli ip uygulamalarıdır. Bir çok marka ile hizmete girmiş bu ürünler 15-20 dakikada ve lokal anestezi altında hızlıca yapılabilir. Kalıcılığı 6 ay ile 2 yıl arası değişir. Birdiğer güzel özelliği de işlemini geriye alınabiliyor olmasıdır.

KALICI İP UYGULAMALARI
Aynı amaçla silikon ve ethilon ipler de kullanılabilir ve bu sefer etki kalıcıdır, yani yüze emilmeyen ipler ile müdahale etmiş oluruz. Bu işlem de uygun vakalarda çok etkilidir ve uzun yıllardır bu işlemler yapılmaktadır.

CERRAHİ TEDAVİ
Endoskopik olarak da kaş kaldırma mümkündür. Üstte sayılanlar yetersiz ve cilt fazla ise o zaman cilt de çıkarmak gerekebilir. Cerrahide çözüm hızlı ve dramatiktir. Uyuşukluk gibi komplikasyonlar nadiren de olsa olabilmektedir.