Günümüzde özellikle kadınların, erkeklere oranla daha çok tercih ettiği estetik işlemlerinin başında hiç şüphesiz karın germe ameliyatı yer alır. Karın germe operasyonu yapacağımız hastalarımıza öncelikle genetik yatkınlığa bakmaktayız.. Karın sarkma problemleri genlerden de kaynaklı olabileceği gibi sonradan da oluşabilir. Kadınların doğumdan sonra veya hızlı kilo alıp vermeden kaynaklı, karınlarında sarkmalar meydana gelir. Her bir doğumda karın bölgesinde ki deri gevşer, çatlar ve karın kaslarının bombeleşmesine yol açar. Yaş dolayısıyla oluşan deformeler ise, yağlanmadan kaynaklı olur. Karın ve karın çevresinde oluşan yağlar en çokta menopoz dönemine girildikten sonra artacaktır. Uyguladığımız karın germe ameliyatı sayesinde hem karında oluşan sarkmalardan kurtulacak hem de karın bölgenizde varsa fazla yağlarınız alınacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Kararınızı verdikten sonra, karnınızın durumuna göre tam karın germe, mini karın germe veya liposakşın ile karın germe işlemlerinden birini uygulanır.Liposakşın hariç yönteme karar verilirse verilsin sonuç her zaman orta ve alt karın bölgesindeki tüm o sarkmış bölgeden kurtulmanız sağlanır. Herhangi bir yere oturduğunuz göbek deliğinizin üstünde deri fazlası varsa ve oturduğunuz sırada göbek deliğinin altında ki bu çıkıntıyı elinizle tuttuğunuzda bir kat oluşuyorsa tam karın germe ameliyatı olabilirsiniz.

Mini Karın Germe
Karın üzerindeki kas dokusu kısmen korunmuş fakat göbeğin altındaki kısımda meydana gelen sarkmalar da mini karın germe ameliyatı uygulanmaktadır. Mini karın germe operasyonu daha çok doğumdan önce kilo, karın problemi olmayan fakat doğumdan sonra sezaryene bağlı olarak oluşmuş problemlerde tercih edilir. Sezaryen doğumda karın, vajinal doğuma göre daha çok deforme olacaktır. Karın tüm katları ile kesildiği için doğum sonrasında iyileşme yaşansa bile kesilen yerde iz ve o izin üzerinde kat meydana gelmektedir. Mini karın germe operasyonunda var olan sezaryen izinizi her iki taraftan sadece küçük bir miktar uzatılarak istenilen sonucu ulaşılabilinir.

Tam Karın Germe
Karnın alt tarafında çamaşır içerisinde kalan kısım üzerinden kesik atılarak yapılan tam karın germe işleminde amaç, tamamen deforme olmuş karna yeniden form kazandırmak, kasları onarmak ve fazla yağları almaktır. Hastalarımızı uygulamış olduğumuz ameliyat sırasında karın cildi kaburgalara kadar karın duvarından kaldırılarak gevşemiş olan karın kasları birbirine dikilerek karın duvarı sıkılaştırılır. Ardından göbek deliğinin altında kalan cildin tamamı çıkartılarak göbek deliği için yerini yuva açılmaktadır. Ameliyat sonucunda göbek deliğinin üstü, altı gerilmiş, bel incelmiş, karın duvarı gerginleşmiş ve göbek deliği dikey ve genç bir görünüme kavuşacak ve uygulamış olduğumuz yöntemden oldukça memnun kalacaksınız.