Alt göz kapağından yanağa uzanan derinin yapısının ince olması sebebiyle ve biraz da yer çekimin etkisi ile bölgenin estetiği bozulabilir. En hafif kırışıklıktan ciddi deformitelere kadar bir çok sorun olabilir. Peki neler yapılabilir?

burun ucu estetiği giresun Botoks: Kırışıklı tedavisinin ilk adımıdır. Bir miktar parlaklık ve gençleşme etkisi de verir. Bir çok diğer yöntemle birlikte güvenle kullanılabilir.
Plazma Enerjisi ile Gerginleştirme: Bu cihaz ile kontrollü minik odaklar halimde yanığa benzer bir durum oluşturulur ve iyileştiğinde cilt artık sıkılaşmıştır. Etki süresi ortalama 12 aydır. Lazer benzeri ancak biraz daha kalıcı etki veren bir uygulamadır.
Göz Altı Işık Dolgusu: Bu dolgular göz yaşı oluğu dediğimiz kısma yakın enjekte edildiğinde o bölgeyi yükseltir ve oyukluk/karanlık/kapalılık görüntüsünü ortadan kaldırır. Etki süresi ortalama 1 yıldır.
Öz Yağ Dokusu (Lipoenjeksiyon): Bu yöntem kendi kök hücrelerimizin çokça kullanıldığı bir yöntemdir. Yüz gençleştirmede altın standarttır. Bazı yöntemler ile birleştirilebilir. Kalıcılığı en yüksek, yan etkisi de az bir uygulamadır.
Cerrahi Onarım: Bölgenin cerrahi olarak uygun işlemler yapılarak düzenlenmesidir.