Ocak 2022 Bilgilendirme Yazılarımız.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NEDİR?

Yaşa bağlı olarak ya da ırksal, genetik faktörlerin etkisi ile güzelliğini kaybeden üst göz kapaklarının yeniden gençleştirilmesidir.

AMELİYATSIZ ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NEDİR?

Gençleştirme ya da estetik işlem enerji temeli cihazlar ile yapılmasını içerir. En çok plazma teknolojisi kullanılır. Etkisi ameliyat kadar kalıcı değildir. Prsedürü tekrarlamak gerekir.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ AMELİYATI KİMLERE UYGUNDUR?

Yaşlılığa bağlı olarak yapılan işlem ve ameliyatları genelde otuz beş yaş üstüne uyguluyoruz. Ama biline erken edinsel ya da doğumsal sorunlara daha erken müdahale edilebilir.

İŞLEM NE KADAR SÜRER?

Amelyatlı üst göz kapağı estetiği yaklaşık bir saat sürerken , plasma enerjisi ile olan işlem daha kısa sürer.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ AMELİYATINDA NE YAPILIR?

Fazla deri ve kas uzaklaştırılır. Fıtıklaşmış olan yağlar düzenlenir ya da alınır.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ AMELİYATININ SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Evet , ameliyatın etkisi kalıcıdır.

ASYALI GÖZ KAPAĞI DÜZELTİLMESİ NEDİR?

Asyalıların üst göz kapağı ırksal olarak bizlerden farklıdır. Mevcut göz kapaklarında katlantı oluşturmak sureti ile beyaz ırka (Caucasian) benzetilmesine Asyalı Blefaroplastisi ya da Asyalı Göz Kapağı Ameliyatı denir.

POZİTİF KANTAL EĞİM NEDİR?

Gözün kenar ucunun seviye olarak iç ucundan yüksek olmasıdır. Kedi gözü, badem göz, Bella Eyes gibi isimlerle anılan gözlerdeki durumdur. Bu eğiö Kantopeksi ameliyatı ile, iplerle ya da kısmen dolgular ile yapılabilir.

ÜST GÖZ KAPAĞI KAŞA GÖRE NASIL OLMALIDIR?

Üst göz kapağı derisi kaşa göre uyumlu ve ince olmalıdır. Çok bollaşmış ve kaşlara kadar taşan fazla cilt uzaklaştırılırsa daha estetik bir görünüm elde edilir.

YAĞ FITIKLAŞMASI NEDİR?

Üst göz kapağının iç tarafındaki (medial) yağ yastığının bulunduğu yerde çıkması ile oluşan durumdur. Bu fazla miktar alınır ve fıtık yeri tamir edilirse daha pürüzsüz ve düzgün bir görüntü elde edilebilir.

KIŞ ESTETİKLERi – Estetik

Önce şunu söylemek gerek sanırım. Doğanın mevsimleri gibi insanın da mevsimleri ve biz estetik girişimleri en mutlu olduğunuz mevsimde yaptırmanızı isteriz. Mevsim olarak kışın neler yapılabilir?

CERRAHİ İŞLEMLER

Kışın yapılan ameliyatlarda kanama, morarma, şişme kızarıklık gibi etkiler daha az olur. Kışın diğer engellerini aşabilenlere kış mevsimi ameliyat için iyi bir zaman dilimidir.

Ayrıca kapalı olmasından ve kalın giyinmemizden dolayı karın germe, liposuction ve meme ameliyatları için de kış tercih edilebilir.

*GENÇLİK AŞILARI

Kışın cildimiz nemini kaybedeceği için özellikle Paris Işıltısı gibi kuvvetli ama yan etkisi az içerikleri olan mezoterapilerin yapımı çok faydalı olur.

*DERMABRAZYON, PEELING, DERMAPEN

Uzun iyileşme ve kanama içeren bu prosedürler için de kış mevsimi idealdir.

*PRP

Her mevsim olduğu gibi kış mevsiminde kendi kanımızdan olan PRP uygulanabilir.

HI-DEF LIPOSAKŞIN

HI-DEF Liposuction geleneksel liposakşın yöntemlerinden öte, kasların görünürlüğünü artıran işlemdir. Genelde erkek hastaların karın kaslarının görünürlüğü artırırldığından “six pack liosuction” da denir. İşlemde Modern cihazlar kullanılarak derin ve yüzeyel yağlar dengeli bir şekilde alınır.

ESTETİK GİRİŞİMLERDE SEÇENEKLER VE İLK KAPI

Genç hanımlar, kendinden daha genç hanımları fark ettiklerinden biraz paniğe kapılıyor ve gençliklerini korumak istiyorlar. Çok haklılar! Bu durumda önümüzde bir sürü seçenek ve bir sürü kapı var, ilki ne olmalı? Kafaları kurcalayan bu sorunun herkese uyacak tek bir cevabı olmayabilir ama bir şeyler söylememiz gerekirse bu toksin kapısıdır. Kırışıklıklar bizim yaşımızı, halimiz, hatta kederimizi ele veren şeylerdir. Ayrıca botoks kendinden sonra yapılan dolgu, mezoterapi ve hatta estetik ameliyatları bile destekler.

İp ile yüz germe, yüz askılama, fransız askısı, kontürlift, kafes yötemi ile yüz germe, cog ile yüz germe, örümcek ağı estetiği…İlk aklımıza gelen bu işlemler olsa da aslında çok sayıda ve çeşitte askılama yöntemi mevcuttur. Üzerinde farklı modellerde geriye dönüşü engelleyen balık kılçığı benzeri tırtıklar olan bu ipler PLLA veya PDS’den mamuldür. İple askılama her hastaya uygun olmayabilir. Seçilen olgularda etkisi tatmin edici olabilir. İplerin ayrıca bölgede inflamasyon yaratarak kollojen sentezini uyarması ve bölgede askıya yardımcı kalıcı fibrotik bantlar oluşturması beklenir.İple yüz germe lokal anestezi altında 15-30 dakikada yapılabilen bir işlemdir. Günlük hayata uygulamadan hemen sonra dönülebilir.

ETKİ SÜRESİ NE KADARDIR?

İpler 6 ayda erise de lifting etkisi 18-24 aya kadar uzayabilir.

YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

En sık karşılaşılan yöntemler ödem, morluklar ve daha sonra da asimetridir. Daha az olarak enfeksiyon ve alerji görülmektedir. Alerji durumunda iplerin dışarı alınması gerekebilir. 

İPLE YÜZ GERME SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

24 saat bölgeye su değmemeli ve makyaj yapılmamalıdır. Ayrıca 2 hafta boyunca ağır spor, havuz, solaryum, sauna gibi ortamlardan uzak durulmalıdır. Ağzımızın büyük açılmasını gerektiren büyük ısırışları ve diş hekimi ziyaretimizi de ertelemek faydalı olacaktır.  İplerin yerinde kalması için yine iki hafta kadar yan ve yüz üstü yatılmaz.

ESTETİK GİRİŞİMLERDE DENGE – Estetik

Estetik girişimlerden memnun olmanın ilk yolu işi profesyonellere yaptırmaktır. Dengesiz, kulaktan dolma bilgilerle yapılan estetik girişim ücretsiz de olsa sizi mutlu etmez. Bazen öyle talepler geliyor ki biz dahi şaşırıyoruz. Yüzün vücudun dengesini bozacak hiçbir işleme onay vermiyoruz. Estetik Plastik Cerrahi’de bizim amacımız problemlere bir algoritma ile yaklaşarak kişinin kendi içindeki güzelliği açığa çıkarmaktır.

KULAK MEMESİ KÜÇÜLTÜLMESİ

Belirgin kulağın ötesinde kulaklar bazen çok büyük olabilir. Yüz ile uyumu bozacak kadar büyük olan kulak kepçesi, kulak kepçesi ile uyumu bozacak kadar büyük olan kulak memesi küçültülebilir.  Lokal anestezi altında yapılan hızlı prtaik ağrısız bir işlemdir. Estetik kaidelere uygun dikiş atıldığı için fazla iz kalması beklenmez.

RANDEVU SAATLERİNİN ÖNEMİ

Değerli takipçilerim, kıymetli hastalarım. Biz sizin için varız ve size elimizden gelenin daha iyisini yapmaya azimliyiz. Sizden ise iki ricamız var. Randevularınıza gelmek ve önerilere uymak. Unutmayın ki sizin son dakika iptal ettiğiniz randevulardan en az 6 kişi etkileniyor ve başka hastalara daha geç ulaşmak zorunda kalıyoruz. Bu bizim için maddi ve manevi kayıp demek. Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

NAZAL DUVAR YÜKSEKLİĞİ

Nazal duvar burun sırtından aşağı yüz kemiğine kadar olan burun kısmıdır. Sağ ve solda eşit ya da eşite yakın olması beklenir. Nazal duvar yüksek olursa burunda kemer, çok alçaksa çöküklük var demektir.

BURUN UZUNLUĞU

Burun kökünden (iki kaş arasının hemen altı) burun ucuna olan mesafedir. Uzun burunlar çoğunlukla büyük burunlardır ve rinoplastide küçültülür.

BURNUN OTURMA GENİŞLİĞİ

Karşı bakışta burun üçgene benzer.  Burnun karşı bakışta yüzde oturduğu bu üçgenin yanal genişliği burnun oturma genişliğidir ve genelde rinoplastilerde biz bu kısmı küçültürüz.

Sorunuz Sorabilirsiniz.