Dudak estetiği giresun ankara ordu

Alt dudağın üst dudağa oranı altın orana uyar yani ( 1+√5) /2 = ALTIN ORAN (Yaklaşık 1.618033) Yaşlandıkça bu oran arttığı gibi dudak volümleri de küçülür. Çözümü ise bir estetik cerraha müracaat etmektir.

BARKOD ÇİZGİLERİ
Özellikle sigara içenlerde üst dudakta olan dik çizgilenmelerin azaltılmasında yardımcı olan şey küçük dozlarda yapılacak botulinum toksinidir. Ayrıca botoks ile aşağı doğru sarkan dudak köşelerini de yukarı döndürebilriz.

DUDAK DOLGULARI
Vücudumuzda zaten bulunan hyaluronik asit ile alt ve üst dudağa dolgu yapıyoruz. Dudağın daha dolgun ışıltılı ve sağlıklı görünmesini böylece sağlıyoruz. Dolguların üst dudağa daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Hafif orta ya da iri dolgunlukta dudak ayarlamak mümkündür, bizim hastalarımız doğala daha yakın ama dikkat çeken dudakları tercih ediyor. Ayrıca dolgular kalıcı uygulamalar değildir ve geri dönüşümlüdür.

LİP LİFT
Üst dudak vertikal (dik) çapının çok yüksek olduğu durumlarda kıvrımlı bir “W” harfi şeklinde burnun hemen altındki deri ve deri altı dokusunun alınması işlemidir. Yara izlerinin kalıcı olabildiği ya da yara iyileşmesinin geç olduğu hastalarda tercih edilmez. Uygun hastalarda kalıcı fayda sağlar.