Botulinum Toksin Uygulamaları

Estetik işlem mi yaptırmaya karar verdiniz? Çoğu zaman ilk durak burasıdır. Tıpta 700’ü aşkın hastalığın tedavisinde kullanılan ilaç son yılların devrim yapan ilaçlarındandır. Bilinen adı ile botulinum toksindir ve bir bakteri zehridir. Kasları kısmi ve geçici felç yaparak işe yarar. Kas üstü dokularda ise cilde bir parlaklık ve canlılık verir.

BOTOKS İLE NELER YAPILABİLİR?

Göz çevresi ve alnın kırışıklıkları için çok iyi bir çözümdür. Ayrıca burunda üst kısımda bulunan kırışıklıklar, üst dudaktaki dik çizgiler, ağız köşesi sarkmaları ve çiğneme kası olan masseterin yumuşatılmasında da çok etkilidir. Sadece kırışıklık için değil akne izlerinin yumuşatılmasında bile çok etkilidir.  Ayrıca koltuk altı el ve ayaklardaki fazla terlemeler de botoks ile çözülebilir. Botoks enjeksiyonu ile kaşlara şekil vermek ve kaldırmak da mümkündür. Boyunda oluşan yatay ve derin izleri de botoks yumuşatabilir.

HANGİ MARKAYI TERCİH ETMELİYİM?

Dünyada bir çok çeşit botoks vardır. Amerikan botoksu, İngiliz botoksu ve çin botoksu vs.. Markaların benzer etkinlik ve kullanım profilleri vardır.

ETKİSİ GERÇEKTEN GEÇİCİ Mİ?

Botoks yapıldıktan yaklaşık 7 gün içinde etkisi görülmeye başlar ve 15 günde zirve yapar. Kalıcılığı 4-6 arasındadır, nadiren bu sürelerde kısalma ve uzama olabilir.

TOKSIN YAPILIRKEN AĞRI OLUR MU?

Ağrı her insanın beyninde tanımladığı ve objektif olmayan bir şeydir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki özellikle bayan hastalar yüz botoksunu hiç uyuşturma olmadan tolere edebilmektedir.

TOKSIN DİĞER ESTETİK MÜDAHALELER İLE BİRLEŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Diğer yüz uygulamalarının  bir çoğu çok ile birleştirilebilir. Daha doğrusu araya on beş gün koyup beklenmedik etki karışmasından kurtulmaktır.

TOKSIN ÜCRETLERİNİ NE BELİRLER?

Botoks yaptırmak için başvuru yaptığınızda hekiminiz ile birlikte nerelere toksin yapılabileceği ve ne fayda sağlayacağı konuşulur. Ortak karar sonrası bir ücretlendirme yapılır. Bu ilaçlar hep yurt dışı kaynaklı olduğundan döviz kurundan hızlıca etkilenirler.

TOKSIN  YAPTIRDIKTAN SONRA İŞİME DÖNEBİLİR MİYİM?

 Evet. Botoks sonrası 1 saat sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kendinizi aşırı sıcak ve soğuktan korumanız ve uygulama bölgesine masaj yapmamanız yararlı olacaktır.

TOKSİN SONRASI İSTENMEYEN BİR DURUM OLABİLİR Mİ?

Maalesef evet, zaten bu yüzden uzman ellerde yapılmalı diye vurguluyoruz. En tehlikesiz olanı botoksun tutmamasıdır. Bazı insanlar belirli botoks markalarına dirençli olabiliyorlar, bu durumda diğer markayı kullanmak akıllıca olabilir. Diğer istenmeyen durum ise asimetridir. Neyse ki bununda çözümü basit asimetrilerde mümkündür. Ağır asimetrilerde ise biraz zaman gerekebilir. Nadiren göz kapaklığı düşüklüğü de görülebilmektedir.

AMAN DİKKAT EDELİM

Toksin uygulaması basit bir iğne gibi görünse de detaylı bir iştir ve uzman ellerde yapılması gerekir. Kuaför, güzellik salonu ve kayıtsız diğer yerlerde yapılan uygulamalar kalıcı olarak sizi mutsuz edebilir.

1 Yorum

 • Gönderildi. Eylül 15, 2021 10:41 am 0Likes
  by ankara dekorasyon

  Ankara Dekorasyon
  Dekorasyon uygulamalarında gerek ekip, gerekse teknik kadronun tecrübesi, sonucun her yönden tatmin edici olabilmesinin vazgeçilmezidir. Kötü sürprizlerle karşılaşılmaması için mutlaka yapılacak çalışmaları önceden iyi programlayıp, sonrasını düşünmek gerekmektedir. Bu noktada BEKÖZ İNŞAAT sizler için doğru bir tercih olacaktır. Daha kaliteli bir hizmet için firmamızı tercih edebilirsiniz.

  BEKÖZ İNŞAAT olarak Yaşam alanlarının daha şık ve kullanışlı olması için son derece titiz ve hassas davranıyoruz. Ankara tadilat ve dekorasyon firmaları arasında bilinilirliği ve güvenilirliği en yüksek olan dekorasyon ve tadilat firması olmanın sorumluluğunu biliyoruz.

  Ankara tadilat ve dekorasyon firması olarak tüm yaşam alanlarında anahtar teslim tadilat ve dekorasyon hizmetini kusursuz bir şekilde tamamlıyor ve zamanında teslim ediyoruz. Anahtar teslim ev ve ofis tadilatı ile birlikte alçıpan, boya, gergi tavan, elektrik, tesisat, duşakabin, zemin kaplama, seramik, cam balkon, ve PVC sistemleri ve daha bir çok alanda hizmet sunuyoruz.

  Tadilat, kullanılmış veya ömrünü yitirmiş yapı malzemelerinin bakım, onarım, yenileme işlerinin tümüne verilen isimdir. Ev tadilatı ve dekorasyonu oldukça önemlidir ve uzmanlık gerektiren bir sektördür.

  Ev tadilat işleri, daire tadilat ve dekorasyonu, iş yeri ve ofis tadilat ve dekorasyonu gibi konularda küçük ya da büyük yenileme projeleriniz için lütfen teklif isteyiniz..

  Eryaman – Bağlıca – Etimesgut – Çayyolu – Emek – Bahçelievler – Ümitköy – Bilkent – İncek – Balgat – Çakırlar- Batıkent Yenimahalle & ANKARA’ NIN Tüm Bölgelerine Hizmet vermekteyiz. BEKÖZ İNŞAAT İnşaat Otomativ Gıda Ltd. Şti.

  https://www.ankaradekor.com.tr

Sorunuz Sorabilirsiniz.