Uyluk Germe Nedir?
Bacak içi germe ameliyatında yani uyluk germe bacak içi tarafında ki deride dalgalanmalar ve gevşemelerin önüne geçilecektir. Aşırı kilo alıp verme, düzensiz spor yapma gibi etkenlerin neden olduğu bu durumda, estetik cerrahi muayenesine gelmelisiniz. İç bacak sorunları yalnızca görünüme değil, aynı zamanda yürürken de birbirine sürtme sorunuyla karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Sürtünmelere bağlı olarak zamanla deri yapısı bozulacaktır. Uygulamış olduğumuz uyluk germe ameliyatı ile bu ince deriyi forma sokacak ve iç bacaktaki yağlanmayı ortadan kaldıracaktır. Böylelikle bacakta da bir miktar incelme meydana gelecektir.

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Bacak içerisinde oluşan dalgalanmalar, derecesine göre uyluk germe yöntemi uygulanmaktadır. Genellikle liposuction ile birleştirilerek yapılan bir operasyonda hastanın durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Son verilere bakıldığında 40 yaş üzeri kişilerin tercih ettiği bacak içi germe oldukça yaygındır. Yaz aylarında sırf bu sorunundan dolayı şort, bikini, mayo ya da etek giyemeyen kadınların ilk başvurduğu operasyondur. Yoğun deformasyon derecesi olmayan ve doku diriliğinin korunması halinde bacak içlerinde ki yağ liposuction yöntemiyle almaktayız. Fakat ileri derecede ki vakalarda için uyluk germe ameliyatı uygulanmaktayız. Deri bolluğu az olan hastalarda, ameliyat için bacak içinden yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlasını almaktayız. Dikiş yerleri hem görünmeyecek şekilde saklamamızın yanı sıra hem de organ fonksiyonlarına zarar vermeyecek şekilde ayarlarız.

Uyluk Germe Ameliyatı Aşamaları
Bazen uyluğun tamamı da sarkık olabilir. Bunun için ise uyluk germe dediğimiz ameliyat uygulamaktayız. Fazla ve sarkık deriyi keserek çıkartmaktayız. Eğer fazla yağ dokusu varsa liposhaping yöntemiyle alır ve kesi yerleri yan yana getirerek dikme aşamasına geçeriz. Yaklaşık 2-3 saat arasında olan ameliyat süreci, kişiye özel yöntemlerle uygulanmaktadır. Ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir sorun olmadığı gözlemlendiğinde hasta evine gönderilmektedir. Toplamda 6 haftadan sonra eski aktivitelerinizi ve sporunuzu yapacak hale gelebilirsiniz.

Uyluk Germe Kalıcı mıdır?
Oldukça başarılı sonuçlara ulaşılabilinen uyluk germe de hastalarımıza gereken açıklamaları gereken bilgileri veren ekibimizi tercih etmelisiniz. Sizlere uygulanacak her yöntem öncesinde detaylıca konuşur ve gerekli izninizi aldıktan sonra operasyona başlarız. Uyluk germe işleminin kalıcı olup olmadığınız merak ediyorsanız hemen açıklayayım. Operasyon sonrasında yaşlanma süreci devam eder ve uyluklarda bir miktar gevşeme olur. Kilo alıp vermeler bu süreci hızlandırabilir. Ancak hiçbir zaman bacak ilk haline geri dönmez!