Ankara Botoks

Ankara Botoks BOTULINUM TOKSİN UYGULAMALARI

Estetik işlem mi yaptırmaya karar verdiniz? Çoğu zaman ilk durak burasıdır. Tıpta 700’ü aşkın hastalığın tedavisinde kullanılan ilaç son yılların devrim yapan ilaçlarındandır. Bilinen adı ile botulinum toksindir ve bir bakteri zehridir. Kasları kısmi ve geçici felç yaparak işe yarar. Kas üstü dokularda ise cilde bir parlaklık ve canlılık verir.

BOTOKS İLE NELER YAPILABİLİR?

Göz çevresi ve alnın kırışıklıkları için çok iyi bir çözümdür. Ayrıca burunda üst kısımda bulunan kırışıklıklar, üst dudaktaki dik çizgiler, ağız köşesi sarkmaları ve çiğneme kası olan masseterin yumuşatılmasında da çok etkilidir. Sadece kırışıklık için değil akne izlerinin yumuşatılmasında bile çok etkilidir.  Ayrıca koltuk altı el ve ayaklardaki fazla terlemeler de botoks ile çözülebilir. Botoks enjeksiyonu ile kaşlara şekil vermek ve kaldırmak da mümkündür. Boyunda oluşan yatay ve derin izleri de botoks yumuşatabilir. Özetle;

*Alın Çizgileri

*Kaş Çatma Çizgileri

*Kaz Ayakları

*Tavşan Çizgileri

*Nazolabiyal Katlantılar

*Ağız Çevresi Kırışıklıkları

*Gamzeli Çene

*Boyun bantları

*Boyun Kırışıklıkları

*Marionette Çizgileri

*Diş Gıcırdatma

*Tükrük Bezi Büyümesi

*Aşırı Terleme

*Migren

*Burun Kaldırma

*Burun Kanadı Açıklığını Azaltma

*Dudak Kaldırma

*Kaş Kaldırma işlemlerinde nörotoksinler kullanılabilir.

HANGİ MARKAYI TERCİH ETMELİYİM?

Dünyada bir çok çeşit botoks vardır. Amerikan botoksu, İngiliz botoksu ve çin botoksu vs.. Markaların benzer etkinlik ve kullanım profilleri vardır.

ETKİSİ GERÇEKTEN GEÇİCİ Mİ?

Botoks yapıldıktan yaklaşık 7 gün içinde etkisi görülmeye başlar ve 15 günde zirve yapar. Kalıcılığı 4-6 arasındadır, nadiren bu sürelerde kısalma ve uzama olabilir.

TOKSIN YAPILIRKEN AĞRI OLUR MU?

Ağrı her insanın beyninde tanımladığı ve objektif olmayan bir şeydir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki özellikle bayan hastalar yüz botoksunu hiç uyuşturma olmadan tolere edebilmektedir.

TOKSIN DİĞER ESTETİK MÜDAHALELER İLE BİRLEŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Diğer yüz uygulamalarının  bir çoğu çok ile birleştirilebilir. Daha doğrusu araya on beş gün koyup beklenmedik etki karışmasından kurtulmaktır.

TOKSIN ÜCRETLERİNİ NE BELİRLER?

Botoks yaptırmak için başvuru yaptığınızda hekiminiz ile birlikte nerelere toksin yapılabileceği ve ne fayda sağlayacağı konuşulur. Ortak karar sonrası bir ücretlendirme yapılır. Bu ilaçlar hep yurt dışı kaynaklı olduğundan döviz kurundan hızlıca etkilenirler.

TOKSIN  YAPTIRDIKTAN SONRA İŞİME DÖNEBİLİR MİYİM?

 Evet. Botoks sonrası 1 saat sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Kendinizi aşırı sıcak ve soğuktan korumanız ve uygulama bölgesine masaj yapmamanız yararlı olacaktır.

TOKSİN SONRASI İSTENMEYEN BİR DURUM OLABİLİR Mİ?

Maalesef evet, zaten bu yüzden uzman ellerde yapılmalı diye vurguluyoruz. En tehlikesiz olanı botoksun tutmamasıdır. Bazı insanlar belirli botoks markalarına dirençli olabiliyorlar, bu durumda diğer markayı kullanmak akıllıca olabilir. Diğer istenmeyen durum ise asimetridir. Neyse ki bununda çözümü basit asimetrilerde mümkündür. Ağır asimetrilerde ise biraz zaman gerekebilir. Nadiren göz kapaklığı düşüklüğü de görülebilmektedir.

MARKA ÖNEMLİ Mİ? TÜRKİYE’DE HANGİ MARKALAR VAR?

Ülkemizde Dysport ve Botox olarak iki ruhsatlı marka vardır. Bunların etkileri çok benzerdir. Birisi koltuk altı terlemesinde çok az daha üstündür. Biri daha betonumsu bir donukluk isteyenlere daha çok önerilir. Ama ülkemizde yasal olmayan markaları yaptırmanız asla önerilmez.

IŞILTI VERMESİ İÇİN YAPILAN BOTOKS NEDİR?

Çok düşük doz toksinin cildin içine verilip parlaklık ve ışıltı vermesinin sağlanmasıdır. Etkisi standart uygulamaya göre daha kısadır.

DUDAK ÜSTÜNE VE AĞIZ ÇEVRESİNE BOTOKS YAPILABİLİR Mİ?

Evet yapılabilir. Ancak dağılması durumunda ağızda asimetri oluşturabilir ki, bu da geçici bi durumdur.

ÇENE SIKMAYI BOTOKS İLE ÇÖZEBİLİR MİYİM?

Geceleri diş gıcıdatan, özel aparat ile uyuyan ve çenesini sıkan bir çok hastanın muayenesinde masseter kasının aşırı güçlendiğini görüyoruz. Bu kasın zayıflatılması ile bundan kurtulmak mümkün. Hatta üç beş sefer yapıldıktan sonra hasta kası kullanmamaya alışırsa 6 ayda bir gelmek zorunda klamyabilir bile. Botoks sadece geçiş sürecine yardımcı olmuş olur.

OYUNCU BOTOKSU NEDİR? – Ankara Botoks

Daha doğal botoks uygulanmasıdır. Kırışıklıkların derinleşmesi ve kalıcı olması ile savaşırken hala mimiklerinizi kullanmanıza izin veren bir uygulamadır.

BOTOKS İLE KAŞ KALDIRMA YAPILABİLİR Mİ?

Toksinler ile kaş kenarları hafifçe kalıdırlabilir. Bu geçici bir durumdur ve ameliyatın yerini almayacağını bilmek gerekir.

KONTROLSÜZ GÖZ KIRPMA VE BOTOKS – Ankara Botoks

Özellikle tek taraflı olan ve klinikte blefarospam diye adlandırdığımız “tik” şeklindeki kasılmalar için botoks harika bir çözüm olabilir.

BURUN UCUNU BOTOKS İLE KALDIRABİLİR MİYİZ? – Ankara Botoks

Burnu aşağı çeken kısmen kuvvetli bir kas vardır: Depresör Septi Nasi . Biz Plastik cerrahlar sıkça burun estetiği ameliyatı yapıyoruz ve ameliyatta bile bu kastan tamamen kurtulamıyoruz. Ama bu kası da diğer kaslar gibi toksinler ile zayıflatabiliriz. Elinizi burnunuzun ortasından tabanına uzatın ve gülün. Hareket eden kasımız işte orada!

BURUN KANADIM FAZLA AÇIK, TOKSİN İŞE YARAR MI?

Bazı insanların burnu konuşurken gülerken fazla yaylanır ve kanatları açılır. Bu durumu da botoks ile kontrol altına almak mümkündür.

AĞIZ KÖŞESİ BOTOKS UYGULAMALARI

Her iki ağız köşemizi aşağı çeken kas Depreseör Anguli Oris kasıdır ve botoks ile zayıflatılabilir.

BOTOKS İLE DUDAK KALDIRMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Kontrollü uygulamalar ile toksin kullanarak dudağın pembe kısmının görünürlüğünü artırabiliyoruz.

GUMMY SMILE ya da DİŞ ETİ GÜLÜMSEMESİ

Bazı insanlar gülerken üst diş etleri çok görünür. Bunun sebebi ağız köşesini yukarı çeken kas oşan Levator Labii Sup. Ala Nasi kasının çok güçlü olmasıdır. Buraya yapılan toksin ,le durum düzeltilebilir.

ÇENE UCUM ÇOK KIRIŞIK, BOTOKS MU YAPTIRSAM? (GAMZELİ ÇENE)

Alt dudağın altında bulunan ve çene ucu olarak bilinen yerde mental kas bulunur ve bazılarında hareket halindeyken çok kırışır. Bazılarında ise hareketsiz iken bile kırışıktır. Bu çizgili kas sorunu da botoks ile çözülebilir.

BOYUNDAKİ DİK HALATLAR VE YAN KIRIŞIKLIKLAR – Ankara Botoks

Bu sorunun kaynağı boyun derimize yapışık olarak bulunan ince ve yayvan bir kas olan Platisma kasıdır. Çizgili olan bu kas botoks ile yumuşatılabilir. Kırışıklıklar ve bantlar daha az belirgin hale getirilebilir.

TÜKRÜK BEZLERİNE BOTOKS UYGULANMASI – Ankara Botoks

Bazı tükrük bezleri fazla büyürse fonksiyonel ve estetik sorunlara yol açabilir. Bu büyüklüğün kaynağı eğer tümöral ya da yapısal hastalıkları değilse botoks seansları ile küçültme yapılabilir.

TERLEME BOTOKSU

Sendromlu ya da sendromsuz terleme artışlarında botoks çok etkili bir yöntemdir. Vüctta bir çok alanda bu amaçla kullanılır.

*Koltuk altı

*Ayak Tabanı

*Avuç içleri

*Alın

*Kulak önleri

*Diğer

MİGRENİM VAR BOTOKS YAPTIRAYIM MI? – Ankara Botoks

Migren ciddi baş ağrısına sebep olan, mekanizması tam çözülememiş ve bu yüzden kesin tedavisi olmayan bir hastalıktır. Ama bilimsel olarak biliyoruz ki bir tetikleyicisi var, ve bu tetikleyici noktalara toksizn enjekte etmek migren ataklarını azaltabiliyor.

DÜZENLİ BOTOKS YAPTIRIRSAM İLERDE BANA ZARARI OLUR MU? – Ankara Botoks

*Yapılan bilimsel çalışmalarda düzenli aralıkta botoks yaptırmanın herhangi bir zararına rastlanmamıştır. Botoksu bırakınca daha çok kırışma olur algısı yanlıştır.

KİMLERE BOTOKS YAPILMAMALIDIR?

Aşağıdaki durumların varlığında toksin yapılmamalı ya da ertelenmelidir:

*Alerji öyküsü

*Gebelik

*Emzirme

*Aminoglukozid kullanmak

*Myasthenia Graves gibi kas hastalığı varlığı

*Yapılacak bölgede enfeksiyon ya da başka cilt hastalığı varlığı

*Kanama Diyatezi varlığı

*Dermatozlar

*Yüksek Keloid riski

*Bağışıklık sisteminin baskılanmış olması

AMAN DİKKAT EDELİM

Toksin uygulaması basit bir iğne gibi görünse de detaylı bir iştir ve uzman ellerde yapılması gerekir. Kuaför, güzellik salonu ve kayıtsız diğer yerlerde yapılan uygulamalar kalıcı olarak sizi mutsuz edebilir.

Sorunuz Sorabilirsiniz.